Oblíbená hobby cyklojízda Dubnica nad Váhom – Otrokovice se pojede v září

26.07.2020 12:06

OTROKOVICE - A přece se jede! Pátý ročník oblíbené cyklojízdy mezi partnerskými městy slovenskou Dubnicí nad Váhom a moravskými Otrokovicemi, startuje v sobotu 26. září. I letos čeká na všechny účastníky bezmála devadesátikilometrová trasa nádhernou přírodou.

„Sportovní nadšence a především cyklisty jistě potěší zpráva, že i přes komplikace, které tento rok přinesl, proběhne populární cyklojízda,“ sdělila tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.
 „V původním plánovaném termínu v měsíci červnu nebylo možné vzhledem k bezpečnostním a hygienickým opatřením v České republice i na Slovensku tuto akci uspořádat. Nakonec se nám podařilo najít jiný termín, který připadl na konec září,“ vysvětlil jeden z koordinátorů akce David Ambroz.
Letošní 5. ročník je ve znamení několika změn. Tou první je, že město pověřilo organizací Otrokovickou BESEDU, letos také nebude součástí hobby jízdy závod U19. Změn doznala i samotná trasa jízdy. Její start nebude v Otrokovicích, ale opět ve slovenské Dubnici nad Váhom. A nepojede se také přes oblíbený kopec Petrůvka a na Luhačovice, místo toho se cyklisté vydají na Uherský Brod. Cíl jízdy bude v Otrokovicích u Společenského domu v Baťově, kde se zároveň bude konat přehlídka regionálních kapel – MichalFest.
Závodu se mohou zúčastnit cyklisté od 18 let, mladší zájemci od 15 let můžou startovat pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce nebo v jeho doprovodu.
Každý účastník obdrží na startu elektronický čip na měření času, v cíli pak diplom a malé občerstvení. Na startu v Dubnici nad Váhom bude pro otrokovické účastníky zajištěna v ranních hodinách zdarma přeprava cyklobusem. Během závodu bude také zajištěna zdravotní sužba a doprovod zajišťující bezpečnost,“ doplnil David Ambroz.
Bližší informace k průběhu akce i registraci zájemců budou včas zveřejněny na webových stránkách města a Otrokovické BESEDY. Bez on-line registrace předem nebude účast možná.

Zdroj a foto: Měú Otrokovice