Občané města se mohou zapojit do obnovy plánu prevence kriminality

26.07.2021 12:52

KROMĚŘÍŽ - Jedním z projektů, na kterém pracuje město Kroměříž v letošním roce, je aktualizace Plánu prevence kriminality města Kroměříže.
„Prevence kriminality je dlouhodobým procesem, na kterém se podílí více subjektů veřejné správy a zahrnuje tvorbu a aplikaci sociálních opatření s ohledem nejen na sociodemografické trendy. Plán prevence kriminality má vytvořit srozumitelný podklad pro spolupráci subjektů jak veřejné správy, tak i ostatních institucí a organizací, jejichž společným zájmem je prevence kriminality,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

Se svými poznatky, zkušenostmi a náměty se mohou do procesu aktualizace plánu zapojit také obyvatelé města Kroměříže. „Rádi bychom požádali veřejnost o vyplnění krátkého dotazníku, jehož cílem je získání informací ohledně vnímání bezpečnosti města, zmapování problémových míst a práce městské policie a Policie České republiky,“ uvedla Kristýna Valentová z odboru regionálního rozvoje, který má aktualizaci dokumentu na starost.

Dotazník je možné vyplnit na odkazu https://forms.gle/QVLw1pMVqwmYetmA8. Sběr dat bude ukončen v úterý 31. srpna.

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž