O titul Top Víno Slovácka 2019 se utkalo 24 vinařů se 133 vzorky

14.08.2019 09:06

ZLÍNSKÝ KRAJ - Do letošního ročníku TOP Víno Slovácka se přihlásilo 24 vinařů a vinařských podniků se 133 vzorky, z toho bylo 108 bílých vín, 19 vzorků červených vín a šest vzorků růžových vín. Je to největší počet přihlášených vín za dobu existence soutěže.

„Registrace soutěžních vzorků probíhala on-line v systému ELWIS Národního vinařského centra. Na vlastní registraci navazuje systém pro hodnocení vín, který umožňuje import vín a přihlašovatelů z aplikace registrace, seřazení vín k označení čísly vzorků, zařazení do komisí, přenos hodnocení vín a následně přípravu tiskových výstupů.,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová

Mezi přihlášenými odrůdami převládá Ryzlink rýnský a Chardonnay, z červených vín Frankovka. I letos došlo k částečné změně vystavovatelů, přibyla nová vinařství.

O ocenění TOP Víno Slovácka rozhodovalo 15 degustátorů, kteří ochutnávali vína z hroznů loňské sklizně.

„Oceněno bylo 10 nejlépe hodnocených vín, ve čtyřech kategoriích, podle schváleného klíče Vyhlášení výsledků soutěže – deseti nejlepších TOP Vín Slovácka 2019 – se uskuteční v Polešovicích na Vinařských slavnostech dne 17. srpna, kde budou rovněž vinařům předána ocenění,“ dodala Adéla Kousalová.

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: www.kr-zlinsky.cz

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz