O Dušičkách posílí zlínská MHD linky na hřbitovy

28.10.2020 10:13

ZLÍN - Ani letos nezapomene Dopravní společnost Zlín – Otrokovice v období kolem svátku Památky zesnulých (Dušičky) na zvýšenou poptávku po přepravě na linkách, které směřují k městským hřbitovům. Přepravní kapacita v nejexponovanějších úsecích bude podle potřeby posílena.
„Situace v letošním roce se kvůli koronavirové epidemii bude poněkud lišit od minulých let. Na hřbitovech se nebudou konat žádné dušičkové pobožnosti ani pietní shromáždění. Přesto může dojít k nárůstu počtu cestujících na linkách, které směřují k pohřebištím,“ sdělil tiskový mluvčí dopravní společnosti Vojtěch Cekota.
Lesní hřbitov – posilové spoje podle potřeby provozu
Na autobusové lince 31 z centra Zlína k Lesnímu hřbitovu letos nebudou vypravovány posilové spoje podle předem vyvěšeného jízdního řádu. „Cestující budou moci využít standardní spoje linky 31. Dispečerská služba však bude naplněnost autobusů i množství lidí na zastávkách průběžně sledovat, a pokud cestujících přibude, budeme mít v záloze posilové autobusy i řidiče a vyšleme je na linku v úseku mezi zastávkou Náměstí Míru a Lesní hřbitov, zpět z Lesního hřbitova na zastávku Školní,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek. Tyto zvlášť označené autobusy budou v obou směrech jízdy vynechávat zajížďku na zastávku Maják-točna. „S posilovými autobusy se počítá především v den státního svátku 28. října a o víkendu 31. října a 1. listopadu v době od 9 do 16 hodin,“ upřesnil hlavní dispečer DSZO Josef Polách.
Mladcová – několik spojů pojede až ke hřbitovu
Doprava cestujících bude o víkendu 31. října a 1. listopadu mimořádně zajišťována též ke hřbitovu ve Zlíně-Mladcové. V sobotu i v neděli budou dva spoje linky 32 (odj. ze zastávky Náměstí Míru v 14.18 a v 15.48 hod.) prodlouženy z obratiště Mladcová-Bartošův dům až na dočasně zřízenou zastávku Mladcová-hřbitov.
Hřbitov v Kvítkovicích
V Otrokovicích na lince 55 zajíždějí ke hřbitovu do Kvítkovic standardně tři odpolední spoje každou sobotu a neděli i ve svátek. V dušičkovém období ve dnech 28. a 31. října a 1. listopadu mohou cestující počítat s posílením spojů, které odjíždějí v 14.24 z konečné Štěrkoviště a v 15.45 z kvítkovického hřbitova.
Text a foto: Vlastimil Langer

Zdroj: DSZO