O děti zaměstnanců IZS, nemocnic, sociálních služeb i bezpečnostních sborů bude postaráno

13.10.2020 13:24

ZLÍNSKÝ KRAJ – Od středy 14. října, kdy budou na základě krizového opatření vlády uzavřeny základní školy, budou mít zaměstnanci poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb, hygienických stanic, bezpečnostních sborů, ozbrojených složek, složek Integrovaného záchranného systému a dalších profesí dle usnesení vlády č. 1033 možnost poslat své děti ve věku od 3 do 10 let do některé z vybraných škol ve Zlínském kraji, kde bude o tyto děti postaráno.

„Postarat se o děti zdravotníků, záchranářů, policistů, hasičů, pracovníků sociálních služeb či bezpečnostních sborů je v současné situaci naprosto nezbytné, protože potřebujeme, aby se tito lidé mohli naplno věnovat své profesi. Spoléháme na ně a děkujeme jim v této nelehké době za jejich odvedenou práci a nasazení,“ poděkoval odstupující hejtman Jiří Čunek.

Půjde zhruba o dvacítku škol rozmístěných po celém kraji, na území každé obce s rozšířenou působností bude minimálně jedna.
„Seznam těchto škol je v tuto chvíli dolaďován. Včetně kontaktů na jednotlivé školy bude zveřejněn na webových stránkách Zlínského kraje www.kr-zlinsky.cz v aktualizované tiskové zprávě a také v sekci Informace ke koronaviru, a to nejpozději do dnešní 16. hodiny,“ sdělila krajská tisková mluvčí Adéla KKousalová.

Zájemci o umístění dítěte budou moci se svými požadavky kontaktovat přímo jednu ze škol, která je nejblíže jejich bydliště, a zároveň je v kopii poslat na krajský úřad na email: michal.duda@kr-zlinsky.cz.
Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Ilustrační foto: Archiv KNZ