Nový trenér zlínských fotbalistů Josef Csaplár by svůj tým rád viděl v první šestce

10.07.2019 17:20

ZLÍN – Na tiskové konferenci před zahájením nové ligové sezony ve středu 10. července trenér FC Fastav Zlín Josef Csaplár uvedl, že by rád s týmem skončil v první šestici ligové tabulky. Radost mu však kazí zdravotní stav některých hráčů, s nimiž počítal do úvodních bojů.
„Kvůli dosud nevyléčeným zraněním je ohrožen start záložníků Podia, Tchanturishviliho a také obránce Matejova. Do bojů letos rozhodně nezasáhne vážně zraněný brněnský stoper Vraštil. Pozitivní je, že v pondělí proti Slavii nastoupí uzdravený Poznar,“  sdělil trenér Csaplár.
Mužstvo opustili stoper Gajič, jenž zamířil do Bulharska, Hronek přestoupil do Bohemians 1905 a Holík do Jablonce. Odešli také útočníci Jakubov a Vyhnal, kteří absentovali kvůli častým zraněním. Zlínský lodivod však může počítat s jabloneckým Janetzkým a Maškem z Mladé Boleslavi stejně jako s Fantišem z Příbrami.
„Za zraněného Vraštila se nám podařilo získat na hostování stopera Azatského z Baníku Ostrava, ale kvůli administrativním záležitostem zřejmě nestihneme vyřídit vše tak, aby mohl v pondělním utkání se Slavií Praha nastoupit,“ řekl majitel klubu Zdeněk Červenka.
Bohužel se nepodařilo úspěšně dořešit přestup lotyšského útočníka Ikauniekse z Jablonce. „Přesto, že jsme byli s jeho klubem domluvení, hráč se z rodinných důvodů vrátil domů do Rigy,“ dodal Červenka.
K tomu, proč angažoval na funkci trenéra právě Josefa Csaplára, majitel klubu sdělil, že na rozdíl od jiných trenérů se mu líbí jeho jiné metody trénování. Současně dodal, že mužstvo netrénovalo nikdy tak dobře, jako teď.
o sportovní části následovala část tiskovky věnovaná ekonomice. V jejím úvodu Zdeněk Červenka upozornil na to, že klub je v dobré finanční kondici a výsledek jeho hospodaření je už 20 let plusový.
Problémy jsou bohužel se stadionem, který je zatím ve vlastnictví Sportovních klubů Zlín, z. s., Do konce záři by měl ale přejít pod město Zlín. „V současné době si opravy nezbytných nedostatků, které ale v žádném případě nemohou ohrozit provoz stadionu, vyžádají investice okolo šesti milionů korun,“ zmínil ředitel klubů Leoš Goiš.
Zdeněk Červenka, který v čele klubu stojí už dvě desítky let, nastínil také úvahy do budoucna. Přivítal by vstup dalšího partnera, který by byl pro zlínský fotbal přínosem. „Mám už přes šedesát let. Proto již připravuji některé změny a rozhodl jsem se převést některé pravomoci na Zdeňka Grygeru, který už vlastně je generálním manažerem klubu,“ oznámil Červenka.
Zlínští fotbalisté  vstoupí do nové prvoligové sezony v pondělí 15. července na domácím stadionu. Od 18 hodin budou Letné hostit úřadujícího mistra Slavii Praha.
Text a foto: Vlastimil Langer