Nový trenér zlínských fotbalistů chce hrát o první šestku v tabulce

12.06.2019 07:00

ZLÍN – S cílem hrát akční fotbal, který by bavil nejen hráče, ale i diváky, převzal prvoligový tým FC Fastav Zlín nový trenér Josef Csaplár. Oficiálně se představil na tiskové konferenci v úterý 11. června.
„Realizační tým zůstává stejný jako v uplynulém ročníku. Při seznamování s hráči jsem jim řekl, že chci udělat vše pro to, aby je fotbal bavil, a nechci jim z toho udělat pakárnu, řekl v úvodu zlínský kouč.

Podle dalších slov nového trenéra musí diváci vidět, že na hřišti je parta jedenácti lidí, kteří tam nechají úplně všechno. „Fotbal musí mít vášeň, formu, akci a pro diváky být atraktivní. Musí bavit jak hráče, tak i trenéry,“ zdůraznil Csaplár.
Zlín zahájil přípravu jako třetí tým v lize, což nový trenér kvitoval s povděkem, Bude mít totiž více času poznat hráče, protože liga začíná již za měsíc, 13. července.

Hodně se spekuluje o odchodech a příchodech hráčů. Vše je zatím v jednání, a proto je předčasné o nich hovořit. Sportovní ředitel klubu Zdeněk Grygera přesto naznačil některé změny. „Odešel stoper Gajič, kterého nahradil brněnský Vraštil, v řešení je přestup Libora Holíka do Jablonce a do Zlína by naopak na výměnu měli přijít útočník Ikaunieks a ofenzivní záložník Janetzky. Oba bychom chtěli na přestup,“ dodal Grygera.

Zlín také stojí o další služby Tomáše Poznara, který je sice momentálně zraněný, ale dalšímu startu ve zlínském dresu se nebrání. Kloub podniká kroky k tomu, aby zde zůstal.

V jednání jsou také další posily, ale konkrétní jména klub zatím neuvedl. Podle Csaplára jsou to jména zajímavá. „Tvrdím však jednu věc. Do Zlína by měli přijít hráči, kteří sem skutečně chtějí, jsou ambiciózní, běžecky silní, aktivní a umějí dát gól,“ sdělil na závěr zlínský kouč.

Text a foto: Vlastimil Langer