Nový pediatr v Rožnově otevře svou ordinaci začátkem června

28.05.2020 16:07

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Novou pediatrickou ambulanci v Rožnově pod Radhoštěm otevře od 1. června MUDr. Marian Šmoldas. O jeden měsíc později oproti původnímu termínu, se otevírá lékařská ordinace, která bude zajišťovat zdravotní péči pro děti a dorost.

„Důvodem bylo čekání na vypsání termínu konání výběrového řízení. Bez tohoto výsledku bohužel nebylo možné začít vykonávat lékařskou činnost v Rožnově a otevření pediatrické ambulance se muselo posunout. Hlavní příčinou byla epidemiologická situace, která pozastavila činnost některých odborů na Krajském úřadě,“ informovala tisková mluvčí rožnovské radnice. Petra Graclíková.

V polovině února 2020 zaskočila rodiče dětí zpráva o chystaném ukončení činnosti MUDr. Šebestové a následovala lavina otázek, které pediatr převezme tolik dětí do své péče.
Společné úsilí vedení města vedlo k rychlému kontaktu na pana Šmoldase, který na jednání potvrdil zájem o otevření pediatrické ambulance. Město poskytlo součinnost v nutných administrativních krocích, které jsou k registraci ambulance nutné.
„Jsem velmi rád, že se MUDr. Šmoldasovi povedlo ordinaci otevřít,“ vyjádřil se starosta města Radim Holiš.

V nynější době je již schváleno otevření nové pediatrické ambulance v Rožnově pod Radhoštěm a MUDr. Marian Šmoldas má momentálně uzavřené smlouvy s třemi pojišťovnami (111, 219, 211).
Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Ilustrační foto: Archiv KNZ