Nový parkovací systém u nemocnice pojede v ostrém provozu

06.11.2017 17:48

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Od dnešního dne je na horním parkovišti u valašskomeziříčské nemocnice v provozu nový závorový systém kontroly vjezdů a výjezdů vozidel. „Prvních 30 minut parkování bude zcela zdarma. Pak za každou započatou půlhodinu parkování zaplatí řidič pět korun,“ informovala tisková mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.
Parkoviště s novým závorovým systémem je umístěno přímo před nemocnicí. Jeho kapacita je 54 míst. „Prvních 30 minut zdarma umožní například návštěvníkům vyzvednout si potřebné léky v lékárně U nemocnice nebo dovoz a odvoz pacientů, “ sdělil starosta města Robert Stržínek (ANO).
Parkoviště bude otevřeno denně, včetně víkendů a svátků. Zpoplatněné bude od pondělí do pátku od šesti hodin ráno do čtyř hodin odpoledne, v ostatní hodiny bude zdarma.
Pro pacienty a návštěvníky bude systém fungovat tak, že si řidič vyzvedne z vjezdového stojanu parkovací lístek. Před odjezdem z parkoviště řidič u automatické pokladny zkontroluje dobu parkování. V případě, že překročí 30 minut parkování, uhradí u této automatické pokladny odpovídající částku. Pokladna je umístěna u hlavního vchodu do nemocnice. Na pokladně lze platit hotově a v nejbližší době bude možno parkovné hradit i platební kartou. V případě ztráty parkovacího lístku, bude muset zákazník na automatické pokladně zakoupit náhradní parkovací lístek za 500 korun a poté bude moci z parkoviště odjet.
„Změna režimu parkování na tomto parkovišti jednak vychází vstříc občanům, kteří k nemocnici přivážejí pouze své nemocné příbuzné a pro tyto účely požadovali nějaký čas zdarma, a jednak nebude vyžadovat ze strany městské policie kontroly placení parkovného, neboť respektovanost při tomto systému se blíží 100%,“ doplnil ředitel městské policie Jan Camfrla.
Parkoviště před hlavním vstupem do nemocnice město nechalo v průběhu letních prázdnin nově zrekonstruovat. „Součástí stavby byla obnova parkovací plochy, nové chodníky, bezbariérový přechod pro chodce a jeho LED nasvětlení,“ doplnil Robert Stržínek s tím, že úpravy parkoviště a instalace závor stály přes 2,6 milionu korun, které město hradilo ze svého rozpočtu. 

Vlastimil Langer

Foto: www. valasskemezirici.cz