Nový kalendář města je zasvěcený sportu

22.11.2020 11:12

OTROKOVICE - Tradice pokračuje. Stejně jako v předchozích letech představí i letos město Otrokovice nový kalendář pro rok 2021. Ten je tentokrát zasvěcený sportu a sportovním organizacím působícím na území města. Jeho slavnostní křest se uskuteční 30. listopadu.

„Letošní městský kalendář bude opravdu jedinečný. Každý měsíc je totiž zasvěcen sportu nebo významné sportovní události, která se tradičně odehrává na území Otrokovic. Lidé v něm naleznou například fotografie veslařského oddílu, atletického klubu TJ Jiskra, florbalistů, ale také snímky z tradičních a oblíbených akcí, jako je například Memoriál MUDr. Podmolíka, Tříkrálový běh či Moraviaman a další,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.
„Obyvatelé našeho města mají ke sportu velice blízko. Věnují se mu všechny věkové kategorie, ať už na profesionální, nebo amatérské úrovni. Sport je prostě součástí života všech obyvatel našeho města, a proto jej město významně podporuje. Nový kalendář je tedy o oslavě sportu, pohybu a energii. Věřím, že se všem bude líbit,“ zhodnotila starostka města Hana Večerková.

Bývá zvykem, že křest nového městského kalendáře se odehrává v rámci zahájení Otrokovického výtvarného salonu. Ten letošní, již 14. ročník, je zatím plánovaný na 30. listopadu. „Nicméně vše bude podmíněno aktuální epidemiologické situaci a vládním nařízením. Podrobné informace k vernisáži i křtu kalendáře zveřejníme nejpozději 24. listopadu na webových stránkách města i Otrokovické BESEDY,“ upřesnil Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické BESEDY, která je letos poprvé vydavatelem kalendáře.

Nový kalendář pro rok 2021 si budou moci lidé od prosince zakoupit v Turistickém a informačním centru Otrokovice. „Pokud jej nebude možné do té doby otevřít, zřídíme dočasné detašované pracoviště v budově městského úřadu. Tam bude kalendář k dostání,“ vysvětlil jednatel Otrokovické BESEDY.
Vlastimil Langer