Nový dopravce příměstské autobusové dopravy pro města Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí

24.11.2020 09:23

ZLÍNSKÝ KRAJ – Cestující, kteří jezdí linkovými autobusy ve Zlínském kraji, by měli od začátku roku 2021 počítat se změnami ve veřejné dopravě. Od 1. ledna budou zajišťovat příměstskou autobusovou dopravu pro měst Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí moderní autobusy společnosti TQM – holding s.r.o., která se stala vítězem veřejného výběrového řízení Zlínského kraje na nového dopravce v této oblasti, a to v konsorciu se společností TRANSDEV. Na všech autobusových linkách bude platit tarif Integrované dopravy Zlínského kraje.
„Naším zájmem je, aby veřejnou dopravu využívalo co nejvíce cestujících, a aby jim poskytovala co největší komfort a bezpečí. Autobusy na těchto příměstských linkách budou částečně nízkopodlažní, klimatizované, bude zde možnost přepravy kočárků a osob na invalidním vozíku. Současně budou autobusy vybaveny vizuálním a hlasovým hlášením zastávek. Věřím, že uvedení nového dopravce proběhne bez komplikací. Cestujícím doporučuji, aby se dopředu seznámili s chystanými změnami v jízdních řádech,“ uvedl Radek Doležel, náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu.
TQM – holding s.r.o. je česká dopravní společnost sídlící v Opavě, s více než 25letou historií. Společnost navazuje na tradici dopravního závodu ČSAD Opava, který byl součástí tehdejšího národního podniku ČSAD Ostrava. Jedná se o ryze českou firmu, která zaměstnává více než 400 lidí. Kromě autobusové dopravy se specializuje i na nákladní dopravu, logistiku a servisní činnost. Vozový park společnostčítá celkem 57 autobusů značek SOR nebo IVECO.
„Dbáme na to, aby naši řidiči byli řádně proškoleni, znali trasy, po kterých jezdí a uměli adekvátně zareagovat i v nepředvídatelných situacích. Komfort přepravy, slušné chování, přesnost a moderní vybavení naší autobusové flotily bereme jako samozřejmost,“ řekl Jiří Mainuš, výkonný ředitel a jednatel společnosti TQM – holding s.r.o.
Součástí zajištění příměstské veřejné dopravy ve zmíněných oblastech je i zprovoznění informačních kanceláří společnosti TQM – holding s.r.o., kde cestující získají nejen aktuální informace o chystaných změnách v jízdních řádech, ale vyřídí zde i potřebné jízdní doklady. „V Rožnově pod Radhoštěm se informační centrum nachází v ulici Chodská 1025 vedle veřejného parkoviště, přibližně 100 m pěšky od autobusového nádraží. Informační centrum ve Valašském Meziříčí je situováno v komerčních prostorech v ulici Mostní 55/23 v blízkosti Krásenského pivovaru, přibližně 250 m pěšky od místního autobusového nádraží. TQM – holding, s.r.o., bude obsluhovat 19 příměstských linek. Pro zajímavost, nejdelší linka bude z Rožnova pod Radhoštěm do Zlína a jedna z obsluhovaných linek bude zasahovat i do Moravskoslezského kraje,“ sdělil Jan Vandík z Oddělení komunikace a vztahů s veřejností Zlínského kraje.
Na základě požadavku Zlínského kraje nasazuje společnost TQM – holding s.r.o. celkem 42 autobusů splňujících emisní normu E5 a E6, dalších pět autobusů vyčlení jako záložní. Hlavní flotila bude sestavena ze zánovních vozidel IVECO (26 ks) a SOR (5 ks) a nově pořízených autobusů značky IVECO (11 ks).  Vozový park je výrazně mladší, než bývalo zvykem, průměrné stáří autobusů nesmí přesáhnout šest let a žádné vozidlo nesmí být starší 12 let.

Zdroj a foto: Zlínský kraj