Nový dopravce Arriva se v pátek představí Vsetínu

10.07.2019 07:49

VSETÍN - Na nádraží ve Vsetíně, Uherském Hradišti, Luhačovicích i dalších městech se 11. a 12. července představí Arriva. Od prosince tu začnou její vlaky jezdit každý den.

„Ve čtvrtek 11. a v pátek 12. července vyrazí na Zlínsko motorový vlak Arrivy, která letos v prosinci nahradí na zdejších osobních spěšných vlacích dosavadní České dráhy. Při dvoudenní prezentační jízdě Zlínskem bude Arriva vozit cestující zdarma a vlak si mohou přijít prohlédnout i zájemci o práci stevardů či strojvedoucích. Ty Arriva hledá také ve Zlínském a Jihomoravském kraji,“ informoval Martin Farář z dopravní společnosti.

„Zveme na nádraží všechny, kteří se chtějí na náš vlak třeba jen podívat nebo se s ním i zdarma svézt a vyzkoušet si už dopředu, jaké bude cestování osobními vlaky od letošního prosince,“ řekl ředitel společnosti Arriva vlaky Jiří Nálevka.
„Rád bych pozval také všechny zájemce o práci strojvedoucích nebo stevardů, několik desítek lidí budeme hledat právě na jihu a východě Moravy. Stevardům nabízíme skoro 30 tisíc korun, strojvedoucím jako základ 50 tisíc korun a k tomu 15 tisíc náborový příspěvek. Přijďte se na náš vlak podívat a zeptat se nezávazně i na možnost práce u Arrivy,“ pozval ředitel.

„Cestu na Zlínsko jsme naplánovali tak, aby si lidé mohli vlak ve městě prohlédnout nebo se s námi i kousek svézt. Pro děti jsme připravili výtvarné soutěže. Ten nebo ta nejšikovnější si od nás odnese lego. Pro dospělé máme zase dopravní kvízy, ve kterých je hlavní výhrou iPhone,“ doplnil Jiří Nálevka.

Standardem všech vlaků Arrivy jsou pohodlné sedačky, wifi připojení k internetu, zásuvky na dobíjení mobilních telefonů nebo pro práci na počítači. Během cesty se mohou cestující zdarma občerstvit pitnou vodou. Arriva má cit i pro detail. Cestujícím zpříjemní jízdu vůně ve vlacích nebo osvěžující bonbony.

Řadu lidí práce na železnici láká, pro některé to může být i splněný sen. Při prezentačních jízdách se může každý o práci na palubě vlaků Arrivy nezávazně informovat nebo se rovnou přihlásit a zahájit tak namístě pracovní pohovor.

„Právě v těchto týdnech otevíráme kurzy pro zájemce o práci strojvedoucího. Důležitá je chuť naučit se novou práci a také zdravotní způsobilost. Sami si ze zájemců strojvedoucí vychováme,“ doplnila personální ředitelka Arrivy Lucia Kunešová.

Společnost také přijímá stevardy, jejichž práce na palubě vlaku je rozmanitá. Nejdůležitější je, že se starají o pohodlí cestujících. Kromě toho ale také prodávají jízdenky nebo pomáhají v nečekaných situacích. Budoucím stevardům Arriva nabízí měsíční plat skoro 30 tisíc korun a také příspěvek na penzijní připojištění i benefitní systém. Pozice je vhodná i pro ty, kteří končí školu.
„Líbí se mi plánování směn i uniforma, kvůli které se za mnou kluci otáčí,“ řekla s úsměvem jedna ze stevardek Arrivy Hana Červená, kterou potkávají cestující v expresech Arrivy z Prahy přes Slovácko do Nitry nebo na městské lince S49 v Praze a okolí.
Linky, na které vyjede v prosinci 2019 Arriva
osobní vlaky Rožnov pod Radhoštěm – Vsetín – Bylnice