Novou starostkou Otrokovic zvolili zastupitelé Hanu Večerkovou

14.02.2019 08:01

OTROKOVICE - Otrokovice mají tři měsíce po volbách do obecních zastupitelstev novou starostku. „Poté, co odstoupil Jaroslav Budek (nestraník kandidující za ANO 2011) z pozice starosty otrokovičtí zastupitelé na zasedání 13. února jednomyslně zvolili starostkou Hanu Večerková (ANO 2011) a také dva místostarosty a dva členy Rady města Otrokovice,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Tři měsíce vykonávala Hana Večerková v Otrokovicích funkci místostarostky. Po odstoupení Jaroslava Budka byla navržena jako kandidátka starostky. „Děkuji členům zastupitelstva za důvěru. Do komunální politiky jsem šla s vidinou, že budu co nejlépe pracovat a snažit se Otrokovice posunovat kupředu. Doposud jsem pracovala z pozice místostarostky, se stejným nasazením budu pracovat i z pozice starostky. V podstatě se pro mě nic zásadního nezmění,“ uvedla Hana Večerková.

Posilou nové starostce budou dva neuvolnění místostarostové. Ondřej Wilczynski (ANO 2011) a Petr Ťopek (Občané OE), kteří doposud vykonávali funkci radních. „Plánuji zaměřit se zejména na městské organizace. Dále bych se rád podílel na projektech vedoucích k rozvoji města a získávání dotačních peněz z Ministerstva pro místní rozvoj,“ sdělil Ondřej Wilczynski s dodatkem, že o rozdělení kompetencí budou teprve jednat. „Děkuji zastupitelům za projevenou důvěru a zvolení do funkce druhého neuvolněného místostarosty města Otrokovice.
„Minulost je jistá, protože se na ní nedá nic měnit.“ Ale já věřím v budoucnost, dobrou budoucnost všech občanů našeho města i města samotného. A jako druhý místostarosta budu vždy jednat v zájmu těchto lidí. Předešlé zkušenosti z komunální politiky (člen kontrolního výboru, člen komise rozvoje města)  i nabyté životní a pracovní dovednosti ať mě povedou ke správným rozhodnutím, které společně s paní starostkou i kolegou prvním místostarostou i všech radních a zastupitelů budou směřovat k rozvoji našeho krásného města a spokojenosti našich spoluobčanů,“ uvedl Petr Ťopek.

Po odchodu Jaroslava Budka Radu města Otrokovice doplní Michal Drábek (ANO 2011). K aktuálním změnám přispěla Marta Zakopalová (NEZÁVISLÍ), která podala k 12. únoru rezignaci na post členky Rady města Otrokovice. V městské radě působila uplynulé čtyřleté volební období. „Po dlouhém zvažování jsem se z osobních důvodů rozhodla rezignovat na funkci radní města Otrokovice. Jsem však i nadále připravena hájit zájmy občanů města z pozice zastupitelky,“ sdělila Marta Zakopalová. Její místo bude nyní zastávat Jan Skoch (NEZÁVISLÍ).

Složení Rady města Otrokovice:

Hana Večerková, (ANO 2011) starostka, Ondřej Wilczynski (ANO 2011) místostarosta, Petr Ťopek, Občané OE) místostarosta, Michal Drábek (ANO 2011), Vratislav Podzimek (KDU-ČSL), Jan Skoch (NEZÁVISLÍ), Jiří Veselý       (VIZE 21).

Foto: www.otrokovice.cz