Novinka potěší dárce krve

27.01.2018 12:03

ZLÍN - Dárci krve v Krajské nemocnici T. Bati se mohou od 1. února těšit z širší nabídky občerstvení. Zájemci si budou moci vybrat i teplou kuchyni nebo poukázku do nemocničního bufetu.

„Doposud měli dárci krve pouze možnost studeného občerstvení v jídelně formou obloženého talíře. Nyní mají nově v nabídce teplou kuchyni, mohou si k pečivu vybrat buď klobásu nebo párek či polévku,“ informovala tisková mluvčí nemocnice Dana Lipovská.
 „Ti, kteří nebudou mít čas u jídla posedět nebo budou chtít jiný sortiment, mohou místo občerstvení v jídelně získat poukázku do nemocničního Bistra 51, a to v hodnotě 70 korun,“ uvedla primářka Hematologicko transfuzního oddělení KNTB Jana Pelková. Poukázka bude platit v den, kdy byl její majitel darovat krev.

Závěrem ještě malá statistika a také pozvánka  - v roce 2017 „prošlo“ transfuzní stanicí ve zlínské nemocnici 11 184 dárců, z toho bylo 995 prvodárců. Zájemci o darování krve mohou přijít darovat krev v běžných dnech a časech, mají však také možnost zavítat na speciální akci, kterou každoročně pořádá spolu se zlínskou transfuzní stanicí Český červený kříž Zlín. Valentýnská kapka krve se koná 14. února v čase 6 – 9 hodin, příchozí dostanou drobné dárky.

Vlastimil Langer

Foto: www.kntb.cz