Nové trampolíny zdobí hřiště ve Vodní ulici

18.10.2020 11:42

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Nejoblíbenější dětské hřiště ve Valašském Meziříčí, které radnice každoročně rozšiřuje o nové prvky, nabízí malým návštěvníkům další netradiční vyžití. Tím je trampolínové centrum, jehož vznik podpořila sponzorským darem 300 tisíc korun místní společnost Jacobs Douwe Egberts.
„Dětské hřiště v ulici Vodní je nejen nejstarším ve městě, ale díky svému umístění v centru a pravidelné modernizaci také vůbec nejnavštěvovanějším,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Každoročně se jej snažíme doplňovat o nové prvky. Letos jsme zde již umístili edukativní pexeso a nově také trampolínové centrum pro aktivnější vyžití dětských návštěvníků hřiště,“ popsala místostarostka Yvona Wojaczková.
Nový herní prvek tvoří speciální elastický polyuretanový povrch, z něhož je vytvořeno i velmi oblíbené mlhoviště, které zde vzniklo loni.
„Jedná se o velice bezpečný povrch, který skvěle tlumí otřesy i pády. Vybudování nového trampolínového centra stálo téměř 404 tisíc korun, přičemž částkou 300 tisíc na jeho vznik přispěla místní společnost Jacobs Douwe Egberts a zbytek ceny jsme uhradili z městského rozpočtu. I díky spolupráci se zmíněnou firmou můžeme hřiště neustále vylepšovat, za což jsme moc rádi,“ dodala místostarostka Yvona Wojaczková.
Momentálně je však dětské hřiště v ulici Vodní pro veřejnost až do odvolání uzavřeno. Důvodem jsou aktuálně platná epidemiologická opatření a pravidelná velká koncentrace osob v samotném areálu.

Zdroj a foto: Měú Valašské Meziříčí