Nové dětské hřiště je přehledné a bezpečné

09.02.2019 07:48

OTROKOVICE - Od prosince je možné využít nové dětské hřiště za Společenským domem. „Práce trvaly tři měsíce a otrokovickou radnici vyšly na 1,8 milionu korun. Děti mohou začít dovádět v moderním a bezpečném prostoru,“ sdělila tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Původní hřiště podle tiskové mluvčí nevyhovovalo zejména svým vybavením. Nyní jsou na něm umístěny nové moderní  herní prvky pro aktivity dětí ve věkovém rozmezí 2 až 14 let. Celková plocha hřiště je bezmála 300 metrů čtverečních, přičemž dopadové plochy jsou tvořeny z lité pryže a zpevněné plochy dlažbou.
„Herní prvky dětského hřiště jsou vyrobeny z vysoce odolných na údržbu nenáročných materiálů tak, aby co nejlépe odolávaly opotřebení, klimatickým vlivům a byla zaručena jejich dlouhá životnost,“ uvedla Dita Doleželová z odboru rozvoje města.

Hřiště má otevřenou dispozici, je přehledné jak pro děti, tak pro rodiče, a tím pádem více bezpečné. Součástí vybavení jsou lavičky, odpadkové koše a stojany na kola.

„Naší snahou je poskytnout dětem a jejich rodičům příjemné a bezpečné prostředí. Stávající dětská hřiště technické služby pravidelně udržují a postupně podle potřeb a možností renovují,“ dodala Hana Večerková, místostarostka města.

Rekonstrukce dětských hřišť se provádějí na území města Otrokovice postupně v závislosti na stavu jednotlivých hřišť a vyčleněných finančních prostředcích na jednotlivá období.

Foto: www.otrokovice.cz