Nová radarová stanoviště pomohou zvýšit bezpečnost

29.05.2020 14:48

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Celkem na sedm se v těchto dnech rozrostl počet měřicích bodů stacionárních radarů ve Valašském Meziříčí. Nová stanoviště mají dohlížet na dodržování nejvyšší povolené rychlosti v lokalitách s vysokým výskytem rizikového jednání řidičů.

„Místní části Podlesí a Hrachovec, ulice Vsetínská, Šafaříkova a nově také M. Alše, Rožnovská a Žerotínova, takový je přehled rozmístění měřících bodů stacionárních radarů ve Valašském Meziříčí,“ sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„K jejich rozšíření o trojici nových lokalit jsme přistoupili zejména s cílem zklidnit v těchto místech dopravu. Věříme, že v ulicích Rožnovská a Žerotínova přispějí k větší bezpečnosti lidí na přechodech, v jejichž blízkosti jsou umístěny. V ulici Mikoláše Alše zatím bohužel chybí chodník, jehož výstavbu postupně připravujeme. Proto chceme ochránit zejména chodce jdoucí podél komunikace například ke svým garážovým stáním, ale také cyklisty,“ zdůvodnil instalaci nových měřících bodů starosta Robert Stržínek.
Radnice za jejich vybudování zaplatila necelých 800 tisíc Kč. Valašské Meziříčí je dopravní křižovatkou a řidiči ve městě pravidelně nedodržují nejvyšší povolenou rychlost 50 km/h. „Přesvědčujeme se o tom dnes a denně. K dispozici máme v uvozovkách jen dvě měřicí zařízení, která střídáme mezi stanovišti, s jejichž rozmístěním jsou řidiči dobře obeznámeni. Přesto nejvyšší povolenou rychlost v obci pravidelně překračují. Jen v loňském roce se v průměru jednalo o 550 řidičů týdně, přičemž mezi nimi byli i tací, kteří ve městě jeli téměř 100 kilometrovou rychlostí,“ popsal situaci Jan Camfrla, ředitel Městské policie Valašské Meziříčí.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí