Nová posila: Do Zlína přichází Alexander Jakubov

11.07.2018 16:30

ZLÍN - Zlínská Letná přivítala novou posilu, kterou se stal slovenský fotbalista Alexander Jakubov. „Sedmadvacetiletý útočník prošel všemi zdravotními prohlídkami a dnes se stal oficiálně součástí žlutomodrého týmu,“ informovala tisková mluvčí klubu Zuzana Molková. 

„Je to útočník, takže především do té útočné fáze, kde potřebujeme být efektivnější, jsou jeho parametry na vysokého útočníka ideální. Věříme, že naváže na předešlá působení, kde střílel góly a šlo mu to. Nám pomůže celkově k tomu, abychom byli produktivnější, a zvýší konkurenci do útoku," vyjádřil se na adresu nové posily sportovní ředitel Zdeněk Grygera. 

Alexander Jakubov je slovenský útočník, který přesto, že se narodil v Praze, vyrůstal v Košicích. Odsud zamířil do Interu Bratislava a následně prošel rakouský Horn, Spartu Praha nebo FC Porto. Po návratu z posledního zmíněného klubu zamířil přes Žatec do Sparty B, Senice a Vlašimi. Následoval německý Bautzen, kde se sešel v jednom týmu se svým bratrem, který je brankářem. 

Na podzim 2016 působil ve Varnsdorfu, odkud přestoupil do Baníku Ostrava, kde však pouze třikrát usedl na lavici náhradníků. Následovalo proto hostování v druholigovém Ústí nad Labem, kde ve čtrnácti zápasech vsítil šest branek. 

Vlastimil Langer

Foto: www.fcfastavzlin.cz