Netradiční zážitky pro celou rodinu nabídne Starodávný jarmark

14.08.2019 07:30

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V sobotu a neděli 17. a 18. srpna zavítají na Starodávný jarmark kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa a skupiny historického šermu Valmont, Berendal a Solutus, aby svoje dovednosti předvedli na paloucích Dřevěného městečka. 

„Pro návštěvníky jsme připravili bohatý kulturní program, ve kterém se mohou těšit na historickou hudbu v podání skupiny Krless. K dobré náladě budou vyhrávat Pouličníci, Lam trio, bluegrassová skupina  BlueRej a vystoupí i dětský folklorní soubor Jánošík Partizánske. V sobotu od 15.30 uvítáme skupinu Z horní dolní a dál na Jih. V neděli od 14.30 zahraje skupina Stanle´ys Dixie Street Band. Chybět nebude loutkové divadlo Přerovský kašpárek, soutěže a tvůrčí dílny. Naše pozvání přijal i vodník Rambousek s loďkou, který bude převážet děti po rybníčku,“ pozval Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

Připravena bude pestrá nabídka občerstvení a jarmarečního zboží, také broušení nožů a nůžek, drátování hrnců a pouliční prodej párků. Na děti čeká historický a řetízkový kolotoč, střelba z kuše či siloměr. V zahradě fojtství vznikne cukrárna a kafírna s historickou pražírnou kávy.

„V sobotu 17. 8. bude u příležitosti konání Starodávného jarmarku vypraven historický parní vlak z Valašského Meziříčí do Rožnova p. R. a zpět,“ dodal mluvčí Valašského muzea v přírodě Pavlína Polášková.
Vlastimil Langer