Nemocnice Valašské Meziříčí získala dvě elektricky polohovatelná lůžka s řadou moderních funkcí

17.03.2019 08:35

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí získalo dvě moderní elektricky polohovatelná lůžka s váhami značky Multicare, která jsou ideální pro náročné prostředí ARO.

„Pomáhají při zajištění životních funkcí pacientů v kritickém stavu a přispívají k jejich uzdravení v bezpečných podmínkách, s minimálními požadavky na fyzické úsilí personálu a řadou technických vymožeností. Pořizovací cena za obě lůžka dosáhla téměř 450 tisíc korun,“ informovala tisková mluvčí nemocnice Lucie Drahošová.

Výhodou nových lůžek podle Drahošové je například možnost náklonu do stran, což snižuje fyzickou námahu personálu a usnadňuje manipulaci s pacientem. Rutinní ošetřovatelské činnosti, jako je hygiena, polohování a oblékání, je možné provádět snadno a ergonomicky.

 „Dvě nová lůžka Multicare představují pro pacienty zejména vyšší komfort a pohodlí. Neméně důležité je ale i zmírnění fyzické zátěže u personálu při manipulaci s pacientem v rámci ošetřovatelské péče. Velkou výhodou pro náš personál je především možnost laterálního náklonu s aktivním antidekubitárním systémem,“ shrnuje přínos dvou nových lůžek staniční sestra ARO Šárka Kolečková.

Funkce MOBIL-LIFT, kterou jsou lůžka také vybavena, pak pomáhá pacientům bezpečně vstát z lůžka s menší námahou pro personál. Unikátní řešení kombinuje výsuvné madlo a možnost nastavení výšky lůžka, čímž podporuje aktivní zapojení pacienta a pomáhá minimalizovat imobilizační syndrom.

Funkce i-DRIVE POWER pak umožňuje motorizovaný transport pacienta, opět s minimálním fyzickým úsilím. Inteligentní akcelerátor optimalizuje rychlost jízdy v různých typech situací, přičemž bezpečnost je pro lůžko Multicare klíčovým parametrem.

„Veškeré funkce lůžka jsou nastaveny tak, aby se pacient nejen bezpečně cítil, ale v maximálním možném bezpečí také skutečně byl. Progresivní postranice s koncepcí bezpečných mezer, výjimečnou výškou a senzory detekce nejnižší polohy poskytují pacientům vysokou ochranu před pády,“ dodala Lucie Drahošová.

V neposlední řadě je pak praktickým prvkem i pokročilý systém vážení integrovaný do lůžka Multicare, který umožňuje přesně zvážit pacienta téměř ve všech polohách lůžka. Zaznamená přitom nejen aktuální hmotnost pacienta, ale poskytuje také cenné informace o změnách hmotnosti v čase.
Vlastimil Langer

Foto: Nemocnice Valašské Meziříčí