Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí investovala do svého vybavení již přes 200 milionů korun

23.07.2020 15:23

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ -  Od roku 2004, kdy se Nemocnice Valašské Meziříčí stala členem skupiny AGEL, překročila významný milník. A to 200 milionovou hranici do investic putujících jak do modernizace vybavení, tak do zkvalitnění služeb pro pacienty i podmínek k práci zdravotníků. I v letošním roce hodlá nemocnice investovat do obnovy zdravotnické techniky v souhrnné výši devíti milionů korun.

„Za posledních 16 let nemocnice proinvestovala konkrétně více než 204 milionů korun. Mezi nejvýznamnější akce loňského roku patřilo pořízení moderního výpočetního tomografu (CT),“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Radka Miloševská.
„Nemocnice každoročně vynakládá nemalé částky na obnovu zdravotnické techniky a koupě nového CT přístroje je doposud největší investicí do zdravotnické techniky. Jeho pořízení rozšířilo spektrum diagnostických výkonů. Zrychlila a zkvalitnila se prováděná vyšetření, z čehož profitují pacienti ze spádové oblasti naší nemocnice,“ řekl předseda představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Milan Leckéši s tím, že mezi další významné investiční akce patřilotaké zřízení evakuačního výtahu, vybavení stravovacího provozu, výstavba heliportu, zřízení parkoviště a rekonstrukce oddělení klinické biochemie.
Značná část investičních nákladů byla vynaložena na obnovu zdravotnických přístrojů a technologií, v míře nemalé i pro zlepšení „hotelového prostředí“ pacientů a zázemí pro zaměstnance.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí aktuálně pokračuje v přípravách na vybudování nového pracoviště magnetické rezonance a v nejbližší době zahájí vlastní stavební úpravy.  Na přelomu letošního a nového roku pak plánuje vlastní spuštění provozu pracoviště magnetické rezonance, jež doplní spektrum vyšetřovacích metod.
„Pořízení magnetické rezonance se stane absolutně největší investicí do zdravotnické techniky od doby provozování nemocnice skupinou AGEL,“ uzavřel Milan Leckéši.

V letošním roce má valašskomeziříčská nemocnice v plánu investovat do obnovy zdravotnické techniky v souhrnné výši devět milionů korun. V plánu je nákup parních sterilizátorů, operačního stolu, pojízdného rentgenu nebo techniky pro gastroenterologii.

Nemocnice Valašské Meziříčí je regionální zdravotnické zařízení, poskytující zdravotní péči občanům v základních medicínských oborech.
„Hlavními nosnými programy jsou v současnosti porodnictví a úrazová a obecná chirurgie. Dalším záměrem nemocnice je rozšiřovat nosné programy směřované na preventivně-diagnostickou zdravotní péči, speciálně zaměřenou na seniory v souvislosti se stárnutím populace v rámci interních oborů, ale i následné zdravotní a ošetřovatelské péče,“ dodala Radka Miloševská.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Nemocnice Valašské Meziříčí