Nejúspěšnějším sportovcem Otrokovic se stal veslař Radim Hladík

11.02.2019 12:27

OTROKOVICE - Pět umístění na Mistrovství ČR, dvě ceny na Mistrovství Evropy a první místo na Mistrovství světa. „Za tyto sportovní zásluhy si právem převzal ocenění Nejúspěšnější sportovec Otrokovic 2018 osmnáctiletý veslař Radim Hladík. Při slavnostním večeru, který se uskutečnil v pátek 8. února v Otrokovické BESEDĚ, byli oceněni sportovci v pěti kategoriích,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Akce O sportovní slávě se koná v Otrokovicích každým rokem a je tak veřejným vyjádřením díků sportovcům, trenérům a sportovním kolektivům. Nejúspěšnějším sportovcem města se letos stal veslař Radim Hladík.
„S tím, že bychom mohli vyhrát zlato na mistrovství světa, nikdo moc nepočítal. O to víc si tohoto umístění vážím. Šampionát se konal u nás v Račicích, takže jsme si mohli užít úžasnou atmosféru, o kterou se postarali naši fanoušci, a taky jsme měli výhodu domácího prostředí. Ocenění Sportovec města Otrokovice si velice vážím a jsem rád, že můžu reprezentovat naše město a hlavně dělat to, co mě baví,“ uvedl vítěz večera.

Ve stejné kategorii u dětí a mládeže si prvenství odnesl atlet Adam Sychra. Na stupeň vítězů v kategorii sportovních kolektivů dosáhla štafeta TJ Jiskra Otrokovice. Čtyři stejné ceny bez rozlišení umístění si odnesli: Michal Kvapil, který trénuje florbalový A-tým FK Panthers Otrokovice a trenérky veslování Zuzana Atarsia, Markéta Solařová a trenérka atletiky mládeže Martina Slívová. V letošním roce byla udělena jedna cena za celoživotní a dlouholetý přínos pro otrokovický sport, kterou si odnesl florbalista Jan Tulach.

Slavnostním večerem provázel sportovní moderátor Stanislav Bartůšek. Ceny předávali představitelé města Otrokovice a pozvání přijali také významní hosté. Oceněným pogratuloval například střelec Jiří Gach, hokejista Petr Čajánek a tradičně čestný host večera olympionik, sportovní legenda, veslař Oldřich Svojanovský. Významný večer si nenechali uniknout ani hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a Miroslav Kašný, krajský radní zodpovědný za oblast sportu.

Akci O sportovní slávě pořádá pro sportovce každoročně město Otrokovice ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU.

Ocenění sportovci v jednotlivých kategoriích:

Nejúspěšnější sportovec Města Otrokovice

1. místo – Radim Hladík/veslování
2. místo – Barbora Karlíková/gymnastický aerobik
3. místo – Stanislav Nebojsa/tenis
4. místo – Jaroslav Vicher/ultratrailový běh
5. místo – Barbora Husková/florbal
6. místo – Valentýna Solařová/veslování

Nejúspěšnější trenér
Zuzana Atarsia/veslování
Michal Kvapil/florbal
Martina Slívová/atletika
Markéta Solařová/veslování

Nejúspěšnější sportovní kolektiv
1. místo – TJ Jiskra Otrokovice/štafeta 4x100 m dorost
2. místo – TJ Jiskra Otrokovice/oddíl házené – ženy
3. místo – FK Pantehrs Otrokovice/florbal muži „A“

Nejúspěšnější sportovec dětí a mládeže
1. místo – Adam Sychra/atletika
2. místo – Michal Bujdák/atletika – skoky, překážky
3. místo – Martin Janeček/turistický závod

Cena za celoživotní práci a dlouholetý přínos pro otrokovický sport
Jan Tulach/florbal

Zpracoval: Vlastimil Langer

Zdroj: Tisková zpráva MěÚ Otrokovice
Foto: www.otrokovice.cz