Nejstarší obyvatelka Valašského Meziříčí Růžena Malinová oslavila krásných 103 let

22.05.2020 12:01

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Nejstarší obyvatelka Valašského Meziříčí paní Růžena Malinová oslavila v neděli 17. května neuvěřitelné 103. narozeniny. Dlouholeté ředitelce zvláštní školy v Rožnově pod Radhoštěm k významnému životnímu jubileu pogratulovali starosta Robert Stržínek a místostarostka Yvona Wojaczková.

„Paní Růžena se narodila 17. května 1917 ve Valašském Meziříčí v dnešní ulici Příční. Na svět tedy přišla v době vrcholící Velké války a během jejího života se tak mimo jiné rozpadla rakousko-uherská monarchie a vzniklo samostatné Československo. Bylo toho ale samozřejmě mnohem víc?O uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

Paní Malinová vystudovala učitelský ústav (dnešní ZŠ Šafaříkova) a celý život zasvětila výuce a péči o děti. Jedním z jejích prvních angažmá byla škola v Dolní Bečvě, kde také poznala svého manžela a společně vychovali dva syny.
Práci s dětmi se později věnovala i v tehdejší rožnovské zvláštní škole (dnes Základní škola Rožnov pod Radhoštěm, Tyršovo nábřeží) odkud z pozice ředitelky nakonec zamířila do zaslouženého důchodu.

Dnes paní Malinové dělají radost a zároveň se o ni starají vnoučata Ondřej a Jana. O rozptýlení nemá nouzi zejména díky pravnoučatům Matyášovi a Viole. „Starší Matyášek je můj velký kamarád, společně slavíme narozeniny i svátky,“ svěřila se paní Malinová, která moc ráda sleduje vědomostní pořady v televizi. Má také zaručený recept na dlouhověkost. „Celý život nepiju, ani nekouřím. To je hodně důležité. Také jsem se od malička pohybovala na čerstvém vzduchu a od útlých dětských let byla v Sokole, už v pěti letech jsem zde hrála divadlo,“ prozradila jubilantka.

Ve společnosti vnoučat a pravnoučat přijala oslavenkyně také  představitele Valašského Meziříčí starostu Roberta Stržínka a místostarostku Yvonu Wojaczkovou. „I v tak úctyhodném věku je paní Růžena Malinová stále velice vitální, plná pozitivních myšlenek a moc ráda vzpomíná. Pro nás všechny je velkou inspirací. Pevně proto věřím, že se za rok znovu společně sejdeme a budeme jí moci opět pogratulovat,“ je přesvědčen starosta Stržínek.

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí