Nejstarší obyvatelka Otrokovic oslavila 106. narozeniny

30.06.2020 08:20

OTROKOVICE - Sto šest let slaví v těchto dnech nejstarší občanka Otrokovice paní Helena Schádková.  Oslavu k jejím narozeninám připravily pracovnice Charity Otrokovice.

„Poblahopřát oslavenkyni přijela její neteř Milada, zástupci Charity a místostarosta města Petr Ťopek.

Gratulanti z radnice předali oslavenkyni kytici, blahopřání a balíček s kosmetikou a pochutinami,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.
 „Dožít se tak vysokého věku je úžasné. Přeji paní Schádkové nejen za sebe, ale také jménem všech našich spoluobčanů, především zdraví a spokojenost,“ popřál místostarosta.

Helena Schádková se narodila v roce 1914 ve Veselí nad Moravou jako nejstarší z šesti sourozenců. Do Otrokovic se přestěhovala v sedmnácti letech a zažila tak rozvoj města v souvislosti s působením firmy Baťa. Sama také v Baťových závodech pracovala. Nejdříve při škole lepila krabice na boty, později přešla na práci ve výrobě. V Otrokovicích prožila celý svůj život. Služeb Charity Otrokovice využívá posledních osmnáct let, kde také bydlí.

„Chtěla bych moc poděkovat pracovníkům Charity za to, jak se tu o tetu starají. Je vidět, že je tady celé ty roky spokojená,“ uvedla neteř Heleny Schádková paní Milada.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Otrokovice