Nejlepším sportovcem Zlína za rok 2019 se stal Petr Vabroušek

12.06.2020 11:02

ZLÍN – Triatlonista Petr Vabroušek se stal ve čtvrtek 11. června vítězem ankety o nejlepšího sportovce města Zlína za rok 2019.
„Vyhlášení nejlepších sportovců města Zlína se mělo původně konat 17. března formou slavnostního večera v Kongresovém centru Zlín. Z důvodu pandemie koronaviru a vyhlášení nouzového stavu byli organizátoři nuceni ocenění nejlepších sportovců odložit. Vyhlášení tak proběhlo ve čtvrtek  v 17:00 hodin prostřednictvím online videa na Zlín TV - oficiálním YouTube kanálu města Zlína,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

„V rámci rady města a ve spolupráci s organizátorem akce jsme přemýšleli, na jaký termín akci přesunout. Nakonec jsme se rozhodli pro vyhlášení výsledků online formou v červnu s tím, že nejlepší sportovci obdrží ceny později. Všem oceněným sportovcům za celou radu města gratuluji,“ řekl primátor města Jiří Korec.

„Vyhlášeni byli jednotlivci a nejúspěšnější kolektiv za vynikající sportovní výsledky a vzornou reprezentaci města dle pravidel schválených Radou města Zlína. Ceny budou vítězům předány 5. listopadu na Večeru sportovců v Kongresovém centru Zlín,“ dodal František Pilka, předseda Komise tělovýchovy, mládeže a sportu.

Nejlepšími sportovci města Zlína za rok 2019 byli vyhlášeni:
nejúspěšnější sportovec města Zlína - triatlonista Petr Vabroušek,
nejúspěšnější sportovní kolektiv - sledge hokejový tým SHK LAPP Zlín,
nejúspěšnější zdravotně postižený sportovec - olympijská medailistka Petra Machů.
Cena primátora v kategorii mládeže - plavkyně Jana Přibylová.
Cena za mimořádný přínos zlínskému sportu - trenér plavání Petr Přikryl.  

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína