„Nej“ herci jsou Marie Vančurová a Marek Příkazký

09.09.2018 10:28

ZLÍN - Výsledky divácké ankety Aplaus 2018 byly vyhlášeny v sobotu 8. září na slavnostním Galavečeru, jímž také zlínští divadelníci zahájili 73. sezónu v Městském divadle Zlín.

„Nejoblíbenějšími herci se stali Marie Vančurová a Marek Příkazký, který je i absolutním vítězem hlasování. Do hlasování se zapojilo 600 diváků. Nejlepší inscenací minulé sezóny se stala komorní adaptace literární bestselleru Dobrý proti severáku v režii Petra Michálka. Na repertoáru je v divadelní Dílně,“ informovala mluvčí městského divadla Veronika Jurčová.

Aplaus - Cenu ředitele letos převzal herec Stanislav Valla, který v MDZ začínal jako inspicient a členem hereckého souboru je od roku 1962. Na kontě má krásných 111 rolí.

Večerem jako moderátor provázel Vojtěch Johaník, který se tím se zlínským jevištěm rozloučil, protože odchází do angažmá v Ostravě. Divákům se naopak představila nová posila souboru Lucie Rybnikářová, mladá a talentovaná herečka a zpěvačka, která mj. zpívá s cimbálovou muzikou Harafica.

Anketu Aplaus MDZ vyhlásilo už podevatenácté. O „nej“ herečce a herci mohli diváci rozhodovat do konce prázdnin. „Cenu Aplaus za nejlepší inscenaci sezony získal titul, který dosáhl nejlepšího výsledku v celosezonním hlasování diváků ve foyer bezprostředně po každém představení,“ dodala Veronika Jurčová.

Celou 73. sezónou bude rezonovat téma 100. výročí vzniku Československa.

Vlastimil Langer

Foto: MDZ