Navštivte CEST FEST na Masarykově gymnáziu Vsetín

15.02.2020 11:42

VSETÍN - Masarykovo gymnázium bude dnes v sobotu 15. února hostitelem čtvrtého vsetínského cestovatelského festivalu CEST FEST. Těšit se můžete na dopoledne nabité zajímavými přednáškami. „Říká se, že nejlepší výbavou na cesty jsou cestovatelské tipy, zkušenosti a sdílené zážitky. Ty nejlepší z nich může každý vášnivý světoběžník nasbírat na našem festivalu CEST FEST, kde se představí nejen zkušení cestovatelé, ale také profesionálové z jiných oborů,“ přiblížila festival pořadatelka Kristýna Veitová.

Mezi hlavními hosty letos bude expertka na výživu Margit Slimáková, která žila a pracovala jak v Asii, tak v USA. Na CEST FEST zavítá i český dokumentarista, fotograf a kameraman zabývající se cestopisnou tvorbou Jaroslav Jindra. Chybět nebude ani téma vzdělání. Rozdíly ve školství u nás a ve světě představí ředitel Masarykova gymnázia Martin Metelka. Hana Machalová, autorka knihy Do světa, bude přítomné inspirovat tipy na cestování po Evropě.

Od Andrey Lukoszové a Pavla Szabó se budete moci dozvědět, jak se žije a pracuje v Asii, přírodovědec Zdeněk Špíšek ukáže divokou krásu Maroka, a Veronika Marčíková povypráví o tom, jak může náš život změnit pěší pouť do Santiago de Compostela.

Doprovodným programem je virtuální realita, kde se účastníci mohou na vlastní kůži podívat, kamkoliv je napadne.

„CEST FEST nabízí bohaté občerstvení formou zážitkové kuchyně a kvalitní kávu ve fair trade kavárně Líska. Přijďte se i vy pobavit a inspirovat na největší cestovatelský festival na Valašsku,“ pozvala všechny zájemce o cestování Kristýna Veitová.

 

Rudolf Maňas

Zdroj: MěÚ Vsetín, Jiří Žůrek