Návštěvníkům zámku Žerotínů bude sloužit nový výtah

27.10.2020 07:44

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Zvýšení komfortu nejen imobilních návštěvníků, to je hlavní důvod výměny poruchového výtahu ve valašskomeziříčském zámku Žerotínů. Hotovo má být podle tiskového mluvčí meziříčské radnice Jakuba Mikuše do poloviny prosince.

V říjnu zahájila dodavatelská firma práce na výměně výtahu, který propojuje tři nadzemní podlaží zámku Žerotínů. „Stávající hydraulický výtah o nosnosti 800 kilogramů byl dlouhodobě poruchový a nedosahoval původních parametrů. Proto jsme museli také po dohodě s památkáři přistoupit k jeho výměně, která si vyžádá náklady téměř 1,9 milionu korun bez DPH,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

Nespolehlivý výtah tak nahradí nový s totožnou nosností a novou výtahovou šachtou. Díky tomu dojde ke zvýšení komfortu nejen imobilních návštěvníků zámku, ale také klientů zámeckého penzionu.
„Výměna by měla být hotova do poloviny prosince letošního roku. Práce částečně omezí provoz přilehlého schodiště, avšak s ohledem na aktuálně platná vládní nařízení se návštěvníků zatím nedotknou,“ doplnilamístostarostka Wojaczková.
Vlastimil Langer
Zdroj: Měú Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv KNZ