Návštěvnická sezóna začíná, muzeum v přírodě se otevírá veřejnosti

24.05.2020 11:44

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Od pondělí 25. května se otevírají interiéry areálů Valašského muzea v přírodě.

„Po více jak půlroční přestávce se muzeum představí v plné kráse! V  chalupách přivítají návštěvníky tetičky a demonstrátoři, kteří budou jejich průvodci po areálu Valašské dědiny. Technické stavby na vodní pohon v Mlýnské dolině ožijí díky zručnosti našich mistrů,“ uvedl Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Samozřejmě bude také otevřen areál Dřevěného městečka, ve kterém se mimo jiné nachází unikátní funkční Poštovna, odkud lze poslat pohlednici z výletu.

„Návštěvníci již budou moci také ochutnat valašské speciality v muzejních hospodách. Přístupné jsou opět i naše stále expozice v Sušáku a v Domě Pod Strání,“ pozval, generální ředitel.

Otevřeno je denně od 9.00 do 17.00 po 7 dnů v týdnu.  K prohlídce všech areálů je možno si zakoupit okružní vstupenku do všech částí muzea.  V ceně vstupenek do jednotlivých areálů jsou zdarma vstupy na výstavy v objektu Sušák.

„V rámci protiepidemiologických opatření platí pro návštěvníky povinnost dezinfikovat ruce
ve vstupních prostorách pokladen, dodržovat rozestupy a řídit se pokyny zaměstnanců VMP,“ dodala Pavlína Polášková, mluvčí muzea.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Národní muzeum v přírodě, p. o.