Namrzlá vozovka dnes potrápila mnohé řidiče

02.01.2018 16:36

KROMĚŘÍŽSKO - Během úterního rána řešili kroměřížští dopravní policisté hned pět nehod. Někteří z řidičů jízdu na kluzké komunikaci nezvládli a se svými vozidly havarovali.
„K první nehodě došlo ve čtvrt na šest mezi Hulínem a Záhlinicemi. Lehce se při ní zranila osmadvacetiletá řidička vozidla Škoda Octavia, která se snažila vyhnout přejetému zajíci. Strhla řízení, na zledovatělé cestě dostala smyk a přejela do protisměru, kde havarovala v příkopu. S vozidlem se při tom přetočila
přes střechu,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Pět minut poté bourala v Hulíně v ulici Kroměřížská dvaačtyřicetiletá řidička Škody Fabie. Při vyjíždění z kruhového objezdu dostala na kluzké vozovce smyk, přejela přes středový ostrůvek a pokračovala mimo cestu až narazila do stěny rodinného domu. Tato nehoda se obešla bez zranění.
O dvacet minut později nezvládla řízení automobilu Fiat Punto sedmačtyřicetiletá žena mezi obcemi Zahnašovice a Holešov. Při vyjíždění z vedlejší komunikace dostala na zmrzlé cestě smyk a vyjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do dopravní značky. Vyvázla bez zranění.
„Krátce před půl sedmou své jízdní schopnosti přecenila u Nětčic čtyřiadvacetiletá řidička vozidla Fiat Stilo. Také ona nezvládla jízdu na namrzlé vozovce. Při průjezdu levotočivou zatáčkou dostala smyk a narazila do travnatého břehu. S vozem se při tom převrátila na střechu. Utrpěla lehké zranění,“ pokračovala ve výčtu nehod mluvčí.
K poslední nehodě došlo deset minut před osmou hodinou v Hulíně. Se smykem se tam potýkal jednadvacetiletý řidič automobilu Volkswagen Sharan, který narazil do zaparkovaného nákladního auta značky Peugeot Boxer. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
„Žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Na vozidlech vznikla celková škoda okolo 395 tisíc korun, na fasádě domu tři tisíce korun a na doúpravní značce pět tisíc korun,“ uzavřela Simona Kyšnerová.

Vlastimil Langer

Foto z nehody u Záhlinic: Policie ČR