Namadla na dveřích otrokovické radnice ochrání občany před koronavirem

19.04.2020 08:16

OTROKOVICE - Zajistit co nejhygieničtější prostředí v budovách Městského úřadu Otrokovice je v době koronavirové pandemie nutností.

„Úřad bude více než po měsíci totiž v pondělí 20. dubna znovu otevřen veřejnosti. Jedním z opatření je montáž takzvaných namadel. Lidé se dlaněmi nebudou muset dotýkat klik,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Úřad pořídil 3D tiskárnu s technologií vrstveného plastu. Díky ní mohou IT specialisté tisknout klipy na upevnění roušky k obličeji a také pomůcky pro usnadnění šití roušek. Zejména ale tisknou plastové nástavce na kliky – namadla.
„Plastový nástavec na kliku jsme převzali z volně dostupného 3D modelu z webu Materialise.com. Tisk jednoho namadla zabere přibližně dvě hodiny. K dispozici jich máme prozatím dvacet kusů,“ uvedl Lukáš Večeřa, IT specialista, který se tiskem těchto pomůcek zabývá.

V rámci zvýšených hygienických opatření budou namadla na otrokovickém úřadě umístěna na nejvíce navštěvovaných místech. Montována budou například u pokladen, přepážek nebo na toaletách.
„Dveře tak návštěvníci budou moci otevírat předloktím a nebudou se muset dlaní dotýkat kliky. Umístění dezinfekčních prostředků u vchodů do budov i v prostorách přepážkových čekáren bude přesto samozřejmostí,“ dodala mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Otrokovice