Nájemné v městských prostorech mohou Zlíňané odložit

26.03.2020 07:20

ZLÍN - Vedení města Zlína se vzhledem k současnému stavu dohodlo, že společnosti a občané, kteří by z důvodů nařízených preventivních opatření proti šíření COVID-19 měli problém s platbou nájmu v městských bytových nebo nebytových prostorech, budou moci svou dubnovou a květnovou platbu odložit.

„V tomto období jim tak nebude hrozit ukončení nájemního vztahu kvůli nezaplacení nájemného. Pokud rada města nerozhodne jinak, budou muset nájemci odložené platby uhradit do konce roku 2020,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

„Vedení města aktuálně zvažuje i další možná opatření. Předpokládám, že k žádostem budeme přistupovat individuálně nebo dle oblastí a podle toho se rozhodneme o případných dalších krocích,“ upřesnil primátor Jiří Korec.
Aby nájemníkům bylo umožněno odložení platby, musejí o odložení jedné či obou plateb požádat prostřednictvím e-mailu najem@zlin.eu. Součástí této zaslané žádosti pak musí být i odůvodnění obsahující relevantní souvislosti jejich platebních problémů s nařízeními ohledně COVID-19.

„Rada města tak chce vyjít vstříc firmám a občanům, kterým v důsledku preventivních opaření prokazatelně snížily příjmy,“ dodal primátor.
Vlastimil Langer

Zdroj: Magistrát města Zlína
Ilustrační foto: Vlastimil Langer