Nadace Život je dar opět pomohla zlínské onkologii

05.04.2018 09:41

ZLÍN  - Zástupci Nadačního fondu Život je dar již počtvrté předali výtěžek z benefičních akcí Komplexnímu onkologickému centru Krajské nemocnice T. Bati. „V letošním roce se jedná o 379 905 korun, celkově již nadace za pouhé čtyři roky přispěla neuvěřitelnou částkou 1 271 503 korun,“ informovala tisková mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Filozofie Nadačního fondu Život je dar je vlastně jednoduchá. Pojďte si zasportovat, pobavit se, zapojit se do různých aktivit – a tím pomůžete zlínské onkologii. 20 ledna 2018 se tak stalo na mnoha místech ve Zlíně. „Letos jsme přišli s několika novinkami, například charitativním fotbalovým turnajem v sálové kopané, do kterého se zapojili i hráči z týmu Fastav Zlín, přednáškami různých odborníků a vyvrcholením všech aktivit byl nově benefiční ples,“ uvedl zástupce nadace Adam Bastl a dodal, že všichni vystupující se vzdali svých honorářů právě ve prospěch nadačního fondu. „Vítáme, že se lidé zapojují a snaží se pomoci. Letošní rok byl pro nás obzvlášť výjimečný, protože jsme překonali hranici jednoho milionu korun,“ řekl Bastl.

Finance z letošního ročníku akce přispějí na nákup polohovacího stolu pro onkologické pacienty, který umožňuje automatickou korekci polohy pacienta tak, aby ozáření bylo co nejpřesnější. „Umožňuje ozáření s přesností na milimetry s minimálním postižením okolní tkáně,“ upřesnil primář Onkologického oddělení KNTB Milan Kohoutek. „Jsme rádi a děkujeme za každý příspěvek, který nám pomůže zkvalitnit léčbu i prostředí pro pacienty. A částka, kterou se nadačnímu fondu Život je dar povedlo za ty čtyři roky vybrat, je neuvěřitelná,“ dodal primář zlínské onkologie.

Vlastimil Langer

Foto: www.kntb.cz