Na zimním stadionu už trénují hokejisté, v budově se dál pracuje

29.07.2018 10:05

VSETÍN - Na zimním stadionu Na Lapači je už led s novou technologií jeho bělení a lajnování. „Hokejisté proto mohli zahájit tréninkovou sezonu. Přesto se v budově dále pracuje. Hráčům stavební práce nevadí, na novém ledě se jim bruslí dobře a příprava na první zápas sezony je tak v plném proudu,“ informovala mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

„V prvním nadzemním podlaží probíhají stavební úpravy šaten pro hokejisty hostujících týmů, žákovských šaten, opravuje se vstup na ledovou plochu, pracuje se na zastřešení střídaček, vybudovaly se toalety pro lidi s tělesným postižením a postavil se kamenný fanshop, neboli obchod,“ vylíčil starosta Jiří Růžička s tím, že hotovo má být 24. srpna.

Probíhající práce částečně omezí provoz stadionu, nedotknou se ale přípravy družstev na ledě. „Během přípravných utkání budou hostující celky využívat jiných šaten, než které jsou pro ně obvykle k dispozici," poznamenal vsetínský starosta.

Práce přijdou na 9,3 milionů korun. „Z této částky zaplatí osmnáct procent Zlínský kraj, tedy přes milion šest set sedmdesát tisíc korun,“ řekl Jiří Růžička. Opravovat se zimní stadion bude i v příštích dvou letech. Celkově obnova, která byla zahájena v roce 2016, přijde na padesát milionů korun.

„Stadion na konci devadesátých let zažil šest extraligových titulů. Nyní vsetínští hokejisté hrají Na Lapači první ligu,“ přiblížil vedoucí provozu Petr Propš.

S výstavbou stálého zimního stadionu se začalo v roce 1962. Po dvou letech se Vsetín dočkal nového přírodního kluziště, od roku 1966 měl stadion umělou ledovou plochu. V roce 1979 začala první etapa výstavby krytého stadionu. Budovaly se základy, nosné pilíře a ocelové konstrukce. „Stavba byla prováděna za velmi složitých podmínek, protože nová hala s kapacitou pěti tisíc čtyř set diváků se stavěla nad původní ledovou plochou,“ řekl Petr Propš, který doplnil, že střecha byla postavena v roce 1982 a dostavba byla ukončena v roce 1985. Celá výstavba probíhala za intenzivní pomoci vsetínské veřejnosti.

Do majetku města Vsetín přešel zimní stadion 1. ledna 2009 ve značně zbědovaném stavu. V průběhu první poloviny roku proběhla oprava původního chlazení strojovny. Dalších úprav se dočkal až v době, kdy přešel do správy Vsetínské sportovní, s.r.o.

Zimní stadion má kapacitu 5 400 míst, z toho 1 700 míst k sezení a 3 400 míst ke stání. V objektu je návštěvníkům k dispozici provozovna občerstvení s denním provozem, čtyři bufety, které jsou v provozu při hokejových zápasech, VIP salónek.

Foto: www.mestovsetin.cz