Na Uherskohradišťsku poklesl počet dopravních nehod

14.01.2019 17:49

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Celkový počet dopravních nehod v okrese Uherské Hradiště oproti loňskému roku klesl. Naopak se navýšil počet viníků pod vlivem alkoholu.

„Za loňský rok evidujeme na silnicích na Uherskohradišťsku celkem 1050 dopravních nehod, což je o šestnáct nehod méně než v roce 2017. Ze statistických údajů vyplývá, že loni při nehodách přišlo o život pět osob a další člověk zemřel po několika týdnech od nehody v nemocnici. V roce 2017 na silnicích vyhaslo šest životů. Lehké zranění utrpělo 420 účastníků dopravních nehod a těžké sedmadvacet,“ sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Z celkového počtu dopravních nehod jich nejvíce zavinili řidiči motorových vozidel, a to v počtu 778, dále řidiči nemotorových vozidel v 53 případech a 4 chodci. Lesní a domácí zvěř figuruje u 211 událostí. Nejčastěji se řidiči potýkali se srnou/srncem. Těchto střetů evidují uherskohradišťští policisté 56.

Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod patří nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti, nepřiměřená rychlost a nesprávné předjíždění. „Alkohol u viníků dopravních nehod jsme zjistili v 74 případech. Co se týče sledování míst, kde k dopravním nehodám dochází nejčastěji, můžeme konstatovat, že 614 se jich stalo v obci a 436 mimo obec,“ uzavřela policistka.
Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ