Na skládku Suchý důl mohou od pondělí vozit odpad i zlínské domácnosti

26.04.2020 09:05

ZLÍN – Od pondělí 27. dubna se vrací skládka Suchý důl do běžného režimu, svůj odpad zde mohou odevzdávat již také domácnosti. Na skládce bude platit běžná provozní doba.
„Areál skládky se vrací do normálního režimu až nyní, když byl uzavřen kvůli opatřením k zamezení šířícího se koronaviru. Stále ale platí nutnost dodržovat preventivní opatření, tedy mít roušku a zachovávat rozestupy,“ poznamenal tiskový mluvčí.
Doposud byla skládka přístupná pouze pro svozové vozy Technických služeb Zlín a firmy. I tak bylo její udržení v provozu velmi obtížné. 
„Provoz byl omezen v souvislosti s nařízením vlády, kromě toho přibyl i další problém. Jeden ze zaměstnanců měl nařízenu karanténu. Polovinu zaměstnanců, kteří s ním přišli do styku, jsme nechali doma. Druhá polovina s enormním nasazením zabezpečila provoz. Důvodem pro toto řešení byla snaha nedopustit nejhorší možný scénář. Kdyby se nákaza prokázala, k čemuž naštěstí nedošlo, padli by do karantény všichni. Skládka by se pak musela zcela uzavřít,“ vysvětlil ředitel společnosti Jakub Černoch s tím, že uzavření areálu by znamenalo milionové ztráty.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Magistrát města Zlína