Na silnicích Zlínského kraje během týdne zahynuli dva motocyklisté

12.09.2019 11:52

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Během jednoho týdne zemřeli na Vsetínsku při dopravních nehodách dva mladí motorkáři. Oba šestadvacetiletí.
„První z tragických nehod se stala minulý čtvrtek 5. září, kde na silnici mezi obcemi Loučka a Branky havaroval motorkář, který na místě zemřel a druhá v úterý 10. září navečer u Rožnova pod Radhoštěm,“ informovala krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Motorkář z Valašskomeziříčska zemřel v úterý krátce před 18. hodinou po střetu s osobním vozidlem u Rožnova p. R. na silnici poblíž sedla Pindula. Oba řidiči jeli ve směru od Rožnova p. R. na Frenštát p. R., přičemž mladý motorkář při předjíždění narazil do vozidla zn. Opel Astra, jehož řidič odbočoval vlevo.

„Po střetu utrpěl motorkář zranění, kterým na místě podlehl. Dvaačtyřicetiletého řidiče osobního auta z Valašskomeziříčska, který cestoval ve vozidle sám, odvezla z místa nehody rychlá záchranná služba s lehkým zraněním do valašskomeziříčské nemocnice. Dechová zkouška u něj požití alkoholu vyloučila. Míra zavinění obou účastníků je předmětem dalšího šetření,“ sdělila mluvčí.

Na místě zasahovali policisté ze skupiny dopravních nehod, policisté z rožnovského obvodního oddělení, kriminalisté a k objasnění nehodového děje přizval vyšetřovatel i soudního znalce z oboru silniční dopravy. 

Provoz na místě řídili kyvadlově policisté společně s rožnovskými městskými strážníky. Silnice byla plně průjezdná až krátce po jedenácté hodině večer.

V letošním roce zemřelo na našich silnicích 12 lidí, z toho pět motocyklistů, jeden cyklista, jeden spolujezdec, tři řidiči a dva chodci.

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Policie ČR