Na Rožnovské slavnosti doveze návštěvníky Zpívající parní vlak

03.07.2019 07:40

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM -  Populární Rožnovské slavnosti, které se konají každé dva roky, slaví letos svůj 40. ročník a oslava to bude velmi důstojná. „Od čtvrtka do neděle se ve třiceti programech představí na 800 účinkujících z Lašska, Slovácka i z Čech, ze Slovenska, Bosny a Hercegoviny, ale také z Ukrajiny či z Mexika,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.
Záštitu nad festivalem převzali ministr kultury ČR Antonín Staněk, hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a starosta města Rožnov pod Radhoštěm Radim Holiš.
Všichni milovníci folkloru a všeho, co k tomu patří, se mohou těšit na nabitý čtyřdenní program a také na dvě super novinky. Představeny budou dva fenomény zapsané do Reprezentativního seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO. Ze zahraničí to bude mexické Mariachi (souhra strunných a dechových nástrojů) v podání mexického souboru s tanečníky (Monarca de Mexico) a z naší vlasti se jedná o modrotisk, který byl nedávno nově připsán do seznamu UNESCO (výstavka na Radnici, s tvořivou dílnou pro děti i dospělé – výroba modrotiskové holubičky).

Na Rožnovské slavnosti se můžete vydat i parním vláčkem. Další z jízd ze série Rožnovské parní léto se koná v sobotu 6. července. „Parní lokomotiva přiveze své pasažéry z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm, kde právě v sobotu vrcholí Rožnovské slavnosti. Jízda nese podtitul Zpívající vlak a je jasné, že vláčkem pojede kapela, která zahraje k tanci i zpěvu a bude tou nejlepší živou pozvánkou na Rožnovské slavnosti,“ dodal Marek Havran.

Jízdní časy parního vláčku v sobotu 6. července jsou následující: z Valašského Meziříčí se jede v 9.10 a v 13.10 hodin, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí se pak jede v 11.00 a v 15.00. Jízdenky nejsou v předprodeji, jízdenky je možné zakoupit pouze v den jízdy přímo ve vlaku.
Vlastimil Langer