Na Radhošť a Pustevny raději pěšky po svých než autem

14.06.2020 09:49

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Poukázat na to, že na Pustevny a Radhošť se dá dostat také jinak, než autem. A sice ideálně pěšky (včetně třeba kočárku), případně také na kole. Zkrátka hlavně nejezdit autem, kterých je nahoře na Pustevnách přetlak.
„To je hlavní cíl, který sleduje novinka, ručně kreslená přehledná mapka přístupových cest na Radhošť a Pustevny. O realizaci mapky se postaralo město Rožnov společně se dvěma destinačními společnostmi Destinační společností Valašsko (DSV) a společností Destinační management turistické oblasti Beskydy -Valašsko,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Nová mapa přístupových cest na Pustevny a Radhošť nemá za cíl suplovat podrobné turistické mapy od gigantů Googlu nebo od mapy.cz. Jedná se o ručně kreslenou mapku, ze které lze rychle a lehce vyčíst, že na Pustevny a Radhošť se dá dostat z mnoha směrů, z Rožnova pod Radhoštěm, Frenštátu pod Radhoštěm, Trojanovic – Ráztoky, Kunčic pod Ondřejníkem, Čeladné, Prostřední či Dolní Bečvy. U každého z míst je popis, kde se dá zaparkovat a kudy vyrazit na hory.
„Nechybí ani popis a doporučení, kde je vhodné zaparkovat automobil, případně kam je dobré dojet vlakem nebo autobusem a pak vyrazit na hory pěšky či na kole. Mapka má zkrátka poradit, jak se dostat na Pustevny bez automobilu, který stejně nemám nahoře kde zaparkovat,“ představil novou mapku Radim Holiš, starosta města Rožnov pod Radhoštěm, které se o mapku postaralo společně se dvěma společnostmi Destinační společností Valašsko (DSV) a společností Destinační management turistické oblasti Beskydy-Valašsko.
„Jsem rád, že jsme se s oběma sousedskými destinačkami, které se v regionu starají o cestovní ruch, dohodli na spolupráci a výsledkem je mapka, která turisty nabádá k cestě na Pustevny a Radhošť vlastními silami a nikoliv autem až nahoru na přeplněné parkoviště,“ dodal Radim Holiš.

Mapka od poloviny června postupně bude k dostání zdarma ve všech turistickým informačních centrech po celém území v podhůří Beskyd.
Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Ilustrační foto: Archiv KNZ