Na novém víceúčelovém hřišti se uskuteční sportovní dopoledne s Nadací ČEZ

25.06.2019 07:12

VIZOVICE - Radnice ve spolupráci s DDM Zvonek a Základní školou Vizovice připravilo na dnešek sportovní dopoledne s Nadací ČEZ na novém víceúčelovém hřišti na Janově hoře. Začátek je v 10 hodin. A díky bohatému programu si především děti budou moci vyzkoušet spoustu sportovních aktivit, které hřiště nabízí.

„Návštěvníci se mohou těšit například na překážkovou dráhu, sportovní stanoviště, kde si procvičí koordinaci na atletickém žebříku, zahází si míčem na basketbalový koš, otestují si své dovednosti s florbalovou tyčí,“ přiblížil zastupující ředitel DDM Zvonek Vizovice Martin Malina.
Na závěr programu, který je plánovaný na 12 hodin, se uskuteční utkání v malé kopané mezi žáky 4. tříd ZŠ Vizovice.

„Víceúčelové hřiště stálo 2,7 milionu korun, dotace z Nadace ČEZ činila 800 tisíc korun, zbytek hradila radnice ze svého rozpočtu. Areál je jedinečný nejen v tom, že na jednom místě nabízí zázemí například pro nohejbal, volejbal, tenis, streetball či malou kopanou, ale především díky povrchu, který se v zimních měsících může proměnit na kluziště. Podobná multifunkční plocha nemá ve Vizovicích a v jejich okolí obdoby,“ doplnila Iva Kaláčová z vizovické radnice.

Na hřišti je zakázáno kouřit, nosit a používat sklo, vodit psy, nesmí se na něj s kolem, koloběžkou či s obuví s hroty, protože by speciální povrch mohly poškodit. Areál je otevřený denně od 8:00 do 20:00.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ