Na náměstí startují vánoční trhy

09.12.2017 16:58

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Vánoční trhy začínají v neděli 10. prosince na náměstí ve Valašském Meziříčí. „Otevřeny budou denně od 10 do 18 hodin dle aktuálního programu. Potrvají až do soboty 23. prosince. Přichystán je bohatý kulturní program, tvořivé vánoční dílny i občerstvení,“ informovala tisková mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová. 
Na bronzovou neděli je připravena tvořivá dílna s Muzeem regionu Valašsko. V dalších dnech budou tvořivá odpoledne pokračovat. Dvanáctého prosince se děti mohou přijít pozdravit s vánočním pošťákem. Předá jim vánoční pohlednici, kam si napíší svá přání a adresu, a poté ji vhodí do schránky u dřevěného betlému.
První týden trhů bude ve znamení dvou rockových kapel. Na podiu se objeví skupiny Laura a její tygři a Turbo. V druhé polovině vánočních trhů dorazí na náměstí s vánočním koncertem Martin Chodúr s kapelou. Mladší publikum se může těšit na skupinu Sebastian. Hudební program vánočních trhů zakončí známá kapela Buty. Během čtrnácti dnů se na pódiu vystřídají s vánočními vstupy také místní mateřské a základní školy.   

„Připraven je také charitativní prodej guláše a grilovaných klobás. Milovníky bruslení potěší vánoční kluziště na náměstí, které bude k dispozici až do 29. prosince,“ dodala mluvčí radnice.
Vlastimil Langer

Foto: www.valasskemezirici.cz