Na dvoře zemědělského družstva hořelo auto, lidé ho hasili marně

27.01.2019 16:25

FRYŠTÁK -  Škodu za 70 tisíc korun způsobil v neděli 27. ledna dopoledne požár osobního automobilu ve dvoře Zemědělského družstva Fryšták na Zlínsku. „Nikdo nebyl zraněn, zasahovali profesionální hasiči z centrální požární stanice Zlín a jednotka dobrovolných hasičů města Fryšták,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

V době příjezdu dobrovolných hasičů hořel ve dvoře zemědělského družstva automobil Dacia Lodgy. „Hasiči požár v motorovém prostoru vozu uhasili jedním vysokotlakým proudem vody. Dozvěděli se také, že před jejich příjezdem se neznámé osoby, které již nebyly na místě, snažili požár uhasit třemi hasicími přístroji. Osobní automobil Škoda Superb, který původně stál vedle hořícího vozidla, byl odtlačen do bezpečné vzdálenosti,“ sdělil mluvčí hasičů.

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že majitel automobilu Dacia dnes ráno najel do zmrzlé hromady se sněhem. Vozidlo bylo pojízdné, proto s ním přijel do servisu, jenže asi 10 minut po odstavení na manipulační ploše začal hořet. Příčina požáru zůstává v šetření hasičů.

Foto: HZS Zlínského kraje