Na Dušné se v sobotu opět pojedou závody automobilů do vrchu

11.10.2019 11:49

VSETÍN - V sobotu 12. října se na silnici mezi obcí Malá Bystřice a vrcholem Dušná uskuteční závod automobilů do vrchu, zařazený do seriálu Vrchy Hobby Cup. Určený je pro jezdce bez závodní licence a vyznavače sportovní jízdy.

Po mnoha letech pauzy se tak na zmíněné a populární trati podařilo připravit motoristický podnik, který navazuje na dříve oblíbený Valašský klobúk. Roman Froněk pořádá podobné soutěže na různých místech delší dobu, ale trvalo téměř rok, než se mu podařilo pro závod vyjednat uzavření cesty z Malé Bystřice na Dušnou. „Velký dík tak patří zastupitelům a občanům Malé Bystřice a Růžďky,“ vzkázali pořadatelé.

Závodu se mohou zúčastnit nejen hobby jezdci, ale také řidiči, kteří si chtějí ověřit schopnosti svých vozů na uzavřené trati. Pravidla závodu a přihlášku najdou zájemci na stránkách www.vrchyhobbycup.cz.
Registrace proběhne v den konání od 7.30 do 8 hodin, rozprava s jezdci od 8.45 do 9 hodin. V 9.15 hodin odstartují tréninkové jízdy, na které bude vyčleněna půlhodina. Závodní jízdy se pojedou v rozmezí od 10 do 16 hodin. 

Kvůli  konání závodu bude silnice mezi Malou Bystřicí (od bývalé restaurace U Kočíbů) a Dušnou (po místní hospodu) v sobotu 12. října od 7 do 17 hodin uzavřena. Průjezd vozidel z Dušné na Vsacký Cáb bude v tomto období umožněn jen ve chvílích, kdy budou sváženy závodní automobily dolů do místa startu. 
„Cyklisté, kteří dorazí k uzávěře na Dušnou, mohou pokračovat dále přes Růžďku. Případně je můžeme i s kolem svézt vlastním autem do Malé Bystřice,“ doplnili pořadatelé.

Pokud pro zájemce o účast už nebude místo na startovní listině, mohou se přihlásit na další závod Romana Froňka s názvem Barák (trať Vizovice – Loučka). Ten se koná o týden později v sobotu 19. října na RZ závodu Ve stopě Valašské zimy. Registrace je možná na www.rallykoprcup.cz

Vlastimil Langer
Foto: www.mestovsetin.cz