Na děti čeká pohádkový les

07.05.2019 08:01

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Šmoulové, čarodějnice, mimozemšťané, Červená Karkulka a další pohádkové postavy. To je sestava pohádkového lesa, který ve Valašském Meziříčí proběhne ve středu 8. května.

„Magická trasa začíná na letním stadionu a děti zavede do areálu Kasáren a zpátky. Akce pro širokou veřejnost potrvá v době od 13:00 do 17:00 hodin,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jan Vondrášek.

Celá trasa bude dlouhá asi dva kilometry a zvládnou ji i maminky s kočárky. Pro děti je připraveno osm stanovišť. Na každém z nich budou plnit pohybové i vědomostní úkoly. „Za každý splněný úkol dostanou účastníci na kartičku razítko a v cíli je pak čeká drobná odměna,“ dodala Lenka Bírešová z pořádajícího SVČ Domeček.

Na akci může přijít úplně každý. Účast je zpoplatněna částkou 50 korun na dítě. Dospělí neplatí. Na stadionu bude otevřený bufet a pro děti herní zóna. „V herní zóně bude část dne děti bavit klaun. Připraveny budou i hračky nebo omalovánky, aby se děti zabavily a rodiče si mohli alespoň na chvíli oddechnout,“ řekla Bírešová.

Nultý ročník Pohádkového lesa proběhl loni v Podlesí. Dorazilo ale zhruba 1 300 lidí, kteří svými auty místní část Valašského Meziříčí ochromili. „Letos to chceme záměrně udělat v místě, kam by lidé měli být schopni dorazit pěšky. Snad vyjde počasí,“ věří Bírešová.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ