Na dělníka v Uherském Ostrohu se zřítil jeřáb

04.11.2017 09:41

UHERSKÝ OSTROH – Mostový jeřáb se v pátek 3. listopadu ráno zřítil na dělníka v Uherském Ostrohu na Uherskohradišťsku. Zraněného muže, který zůstal zaklíněn pod strojem, vyprostili přivolaní hasiči a předali rychlé záchranné službě, která, ho odvezla do nemocnice.
„Událost se stala krátce před půl sedmou ranní uvnitř budovy velkoobchodu v Uherském Ostrohu. Na místo byla přivolána jednotka z Veselí nad Moravou, která to na místo události měla nejblíže a jednotka ze stanice Uherské Hradiště,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Po příjezdu hasiči zjistili, že na muže se při práci převrátil kolečkový jeřáb, který byl uvnitř budovy určený k překládání těžkých břemen. Zraněného dělníka, ležícího pod jeřábem, hasiči vyprostili a poskytli mu před příjezdem záchranářů předlékařskou pomoc. Zraněného dělníka poté předali záchranářům, kteří muže převezli do nemocnice v Uherském Hradišti k dalšímu ošetření.
Případem se nyní zabývají vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR.

Foto z místa neštěstí: HZS Zlínského kraje