Na Cyklostezce Bečva přibyly odpočívky i elektronabíječky

11.07.2020 11:22

VSETÍN - Cyklostezku Bečva na trase ze Vsetína do Velkých Karlovic obohatily v závěru června tři nová odpočívadla a osm stojanů na jízdní kola včetně elektronabíječek. „Jejich zřízení je součástí přeshraničního projektu Společně jezdíme, aj odpočíváme, který realizovalo Sdružení Valašsko-Horní Vsacko z Fondu malých projektů,“ sdělila tiskovgá mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Zmíněná tři odpočívadla z dřevěných konstrukcí vyrostla na Hovězí, v Novém Hrozenkově a ve Velkých Karlovicích, stojany s elektronabíječkami pak byly instalovány na území Velkých Karlovic, Karolinky, Nového Hrozenkova, Halenkova, Zděchova, Hovězí, Janové a také slovenských Lazů pod Makytou, neboť projekt vznikal ve spolupráci s partnerskou organizací Bikeri z Púchova.
„Součástí projektu je také edice čtyř tisíc kusů cykloturistických map, které plánujeme vydat do konce letošního roku. Obsahovat budou cyklotrasy v pohraničním regionu,“ uvedla Helena Volková ze Sdružení Valašsko-Horní Vsacko, jehož členem je i město Vsetín.
„Mapy budou k dostání zdarma ve všech informačních centrech působících na území našeho sdružení a také u slovenského partnera. Jejich vydání budou předcházet dvě společné vyjížďky obou partnerů po cyklotrasách a stezkách, na kterých budou vytipovány nejatraktivnější trasy pro různé cílové skupiny návštěvníků,“ doplnila Volková s tím, že finanční náročnost projektu se předpokládá ve výši 35 160 euro.

Dotace programu Interreg V-A SR-ČR pokryla 85 % nákladů, zbývající část pak financovali realizátoři projektu z vlastních zdrojů.
Zdroj a foto: Měú Vsetín