Na centrálních sálech Kroměřížské nemocnice budou vyměněna operační světla

12.06.2019 11:01

ZLÍNSKÝ KRAJ – Výměnu operačních světel v centrálních sálech Kroměřížské nemocnice schválila Rada Zlínského kraje. Práce se uskuteční v nejbližších měsících, náklady dosáhnou 2,210 milionu korun.

„Výměnu operačních světel, která jsou zastaralá a ve špatném technickém stavu, musíme řešit bezodkladně, protože mají přímý dopad na provádění operačních výkonů,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek s tím, že se v příštím roce počítá i s navazující etapou, během níž budou provedeny další nezbytné opravy operačních sálů, například kotvení stávajícího vzduchotechnického potrubí či případná oprava podhledů.

„Výměna operačních světel měla být původně součástí připravované celkové rekonstrukce sálů. Kvůli tomu, že bylo přehodnoceno umístění operačních sálů v nemocnici, byla rekonstrukce pozastavena. Příprava akce řešící nové umístění operačních sálu i urgentního příjmu by měla být zahájena koncem letošního roku v návaznosti na připravovaný dotační program,“ doplnila krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.
Vlastimil Langer

Foto: www.kr-zlinsky.cz
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz