Muzeum a galerie ve 14|15 Baťově institutu otevřou 12. května

08.05.2020 12:34

ZLÍN – Po téměř dvou měsících bude v úterý 12. května veřejnosti znovu otevřeno jak Muzeum jihovýchodní Moravy, tak Krajská galerie výtvarného umění. Krajská knihovna Františka Bartoše zahájila svůj provoz částečně již 27. dubna a postupně uvolňuje další služby.

Všechny zasídlené organizace, respektive jejich pracovníci, se těší na příchod návštěvníků, na znovuotevření expozic a celkově na pozvolný náběh do standardního režimu.

Bude možné zhlédnout stálé expozice, tedy muzejní výstavu Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost i galerijní expozici Prostor Zlín | Řády vidění. Znovu zpřístupněny jsou i krátkodobé výstavy. V muzeu se jedná o výstavu Příběh železa aneb železo v přírodě, dějinách a experimentu a Baťův pedikér a galerie zve na výstavy Grafika starých mistrů ze zámku Buchlovice, Nizozemské umění 16. a 17. století. a na Zlatý věk. Flámské a holandské malířství 16. – 18. stol. ze sbírky Alšovy jihočeské galerie.

„Otevřena je i výstava 20 let ateliéru Průmyslový design FMK UTB. Krátkodobé výstavy jsou ve svém trvání prodlouženy, aby byla návštěvníkům vynahrazena doba jejich uzavření. Podrobné informace najdou zájemci, jak jsou zvyklí, na našem webu v programu. I Krajská knihovna Františka Bartoše od 27. dubna postupně uvolňuje své služby,“ informovala PR manažerka indtitutu Petra Štrofov.
„Kultura v nelehkých dobách pomáhá a léčí a přestože jsme se snažili kompenzovat zážitky virtuállní podobou, on-line prohlídkami i videoupoutávkami, mnohým jistě scházela. Naštěstí je zpřístupnění muzea a galerie tady. Otevření je sice ovlivněno opatřeními, tato však mají ochránit jak zaměstnance, tak návštěvníky 14|15 Baťova institutu. Například vstup do objektů bude umožněn jen návštěvníkům se zakrytými ústy a nosem, při vstupu si bude každý nově příchozí dezinfikovat ruce a podobně.“ řekla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o.

O nezbytných opatřeních budou návštěvníci informováni při vstupu do budov, na názorných plakátech, označením rozestupů a veškeré pokyny jsou k dispozici u recepce.

Všem zájemcům o návštěvu 14|15 Baťova institutu doporučujeme sledovat informace na stránkách www.14-15.cz, kde jsou průběžně aktualizovány jak informace k programu, tak právě další případná důležitá sdělení. Informace jsou zájemcům poskytovány také telefonicky či e-mailem na recepcích obou budov. Médiím je k dispozici PR manažer institutu.

Vlastimil Langer
Zdroj:
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
Foto: Vlastimil Langer