Moravské kraje chtějí letos opět vytvořit společného tištěného průvodce

11.05.2019 10:54

ZLÍNSKÝ KRAJ – Také v letošním roce chtějí kraje Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský společně vytvořit tištěného průvodce, který bude z hlediska cestovního ruchu propagovat Moravu a Slezsko jako celek. Má jít o publikaci s názvem Morava a Slezsko (ne)tradiční.

„Tato spolupráce krajů trvá od roku 2005 a díky ní vzniklo již několik zajímavých počinů, které byly vždy velmi příznivě přijaty jak odborníky v cestovním ruchu, tak i laickou veřejností. Jejich přínosem je především komplexnost poskytnutých informací o celém území Moravy a Slezska, což vede k větší efektivitě společné propagace produktů a atraktivit cestovního ruchu, které území jednotlivých regionů přesahují. Proto chceme ve vzájemné spolupráci pokračovat také v letošním roce,“ uvedl radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za cestovní ruch.

Letos bude nositelem a organizátorem společného projektu Jihomoravský kraj. Jak už název napovídá, průvodce Morava a Slezsko (ne)tradiční by měl prostřednictvím textů a fotografií poskytnout informace o netradičních místech nebo atraktivitách na území Moravy a Slezska. „Zaměřen by měl být zejména na zviditelnění míst, která nejsou zatížena vysokou koncentrací turistů, ale stojí přitom za zhlédnutí, a dále také na propagaci aktivit, které se zde dají provozovat, třeba i mimo hlavní sezónu. V plánu je vydat publikaci v několika jazykových mutacích a v předpokládaném nákladu 10 tisíc kusů,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.
Mimo to bude součástí projektu také společná prezentace moravských krajů na tiskové konferenci na veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour v lednu 2020 a na veletrhu Il Salone del Camper v italské Parmě v září letošního roku. Předpokládané náklady na realizaci projektu činí 1 milion korun, kraje se na nich budou podílet rovným dílem, tj. 250 tisíci korun.

Ilustrační foto: Archiv KNZ

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz