Mobilní buňka shořela pod rekonstruovaným mostem v Otrokovicích

22.05.2019 13:37

OTROKOVICE - Tři jednotky hasičů zasahovaly dnes ráno od 5:47 hodin u požáru mobilní buňky v Otrokovicích v okrese Zlín. „Nikdo nebyl zraněn, předběžně  vyčíslená škoda činí 40 tisíc korun,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hlášení o požáru dvou mobilních buněk se stavebním materiálem pod rekonstruovaným mostem na třídě Tomáše Bati v Otrokovicích přijali hasiči v 5:39 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních hasičů z Otrokovic a Zlína a dobrovolných hasičů v Otrokovicích.
„Profesionální hasiči z Otrokovic, kteří přijeli na místo první, průzkumem zjistili, že hoří pouze jedna mobilní buňka bývalého sběrného dvora, kterou v současnosti využívá zájmové sdružení. Hasiči vypáčili uzamčené dveře a zahájili hasební práce s dvěma útočnými proudy vody. K odvětrání použili i přetlakový ventilátor,“ popsal průběh události Roman Žemlička.
Příčina vzniku požáru zůstává ve společném šetření hasičů a Policie České republiky. Požárem byla poškozena pouze mobilní buňka a vnitřní vybavení. Buňka stojí ve vzdálenosti asi 30 metrů od železniční tratě.
Foto: HZS Zlínského kraje